névtelen
névtelen

Mennyire biztonságos Horvátország?

Mennyire biztonságos Horvátország?

Neo
Neo
Szerintem ugyan olyan biztonságos, mint Magyarország. Én többször is voltam ott nyaralni különböző kempingekben, és mindig minden rendben volt. Egyik évben elmentem egyedül stoppal, aztán vonattal, és először egy kempingben laktam. Aztán mivel vittem gitárt, összeismerkedtem egy horvát utcazenésszel, és nála laktam pár hétig. Ez Rijekában volt a tengerparton. Aztán elmentünk a helyi parkba, ahol a fiatalok iszogattak, beszélgettek a parton. Ott elkezdtünk gitározni, többiek is körénk gyűltek. Nagyrészt horvátok voltak, mindenki nagyon kedves volt és jófej. Elég jól beszélnek angolul, szóval a kommunikációval nem volt gond. A közbiztonság szerintem nagyon jó. 
Egzotikus állatok közül a skorpiót mondanám, bár ezekkel inkább csak Horvátország déli részén találkoztam, és ott is csak ilyen kisebbekkel, nem tűntek nagyon veszélyesnek. A tengerben viszont tartani kell a tengeri sünöktől, mert azok tényleg tudnak fájni, ha belelépsz, de erre a megoldás a műanyag szandál, amiben simán lehet úszni, és megvéd a tüskéktől. Cápák nincsenek az Adriai-tengerben, szóval nyugodtan lehet fürdeni.
Úgy összességében nagyon biztonságosnak tartom az országot.

Szólj hozzá, oszd meg a tudásod másokkal!

Kapcsolódó témák

1 válasz
101 megtekintés
1 válasz
294 megtekintés
2 válasz
272 megtekintés
1 válasz
265 megtekintés
1 válasz
162 megtekintés
1 válasz