Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben?

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 1 éve 6 hónapja #15125

• Freeman
  • Freeman profilkép
  • TÁVOL
  • Nagymester fórumozó
Mikor lesz óraátállítás 2014-ben?

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 8 hónapja 2 hete #209213

• Darázs
  • Darázs profilkép
  • TÁVOL
  • Profi fórumozó
2014 március 30 hajnali 2-ről 3-ra kell állítani az órákat. (veszítünk egy órát)
2014 október 26 hajnali 3-ről 2-re kell állítani az órákat. (nyerünk egy órát)

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 3 hete #238097

• Freeman
  • Freeman profilkép
  • TÁVOL
  • Nagymester fórumozó
Köszönöm a választ! :)

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 2 hete #238160

• tutu
  • tutu profilkép
szerintem meg hagyni kéne az egészet a fenébe... teljesen felesleges, plusz még kilök a bioritmusból... nem tudom melyik a jobb... az energiatakarékosság, vagy az, hogy normálisan éljünk.
nagyokosok kitalálnak mindent.
hol? mit lehet még spórolni stb -stb

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 2 hete #238161

• Neo
  • Neo profilkép
  • TÁVOL
  • Nagymester fórumozó
  • Köszönetek: 11
Sokan vitatkoznak azon, hogy van-e értelme az óraátállításnak, vagy nincs, de gondolom, hogy nem véletlenül lett kitalálva. Nekem soha nem okozott gondot plusz vagy mínusz egy óra. Neked mi a problémát az átállítással? Ennyire nehezen megy?

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 2 hete #238166

• Balukapitány
  • Balukapitány profilkép
Semmi spórolás nincsen mivel a közvilágításokat is alkonykapcsolókkal működtetik!És én pl 04:00 kor kelek mindenféleképpen felkel ,hogy kapcsoljam a villanyt akkor mi is spórolunk??De nagy fejesek is megmondták,hogy sok értelme nincsen!!

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 2 hete #238167

• Neo
  • Neo profilkép
  • TÁVOL
  • Nagymester fórumozó
A nyári óraátállítás előnyei:
- tovább van világos, így a munkád végeztével tovább élvezheted a napsütést
- mivel tovább van világos, kevesebb közúti baleset történik
- több időt töltesz a szabadban, mert világosban szívesebben mennek ki az emberek
- kevesebb áramot fogyasztasz otthon délután (a világítás miatt)

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 2 hete #238168

• Névtelen
  • Névtelen profilkép
köszönöm morgen

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 2 hete #238233

• Igaz ember
  • Igaz ember profilkép
:P A "kisemberek" számára semmilyen előnye nincs, csak a multik ill. az energiaszolgáltatók részére.

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 2 hete #238234

• Neo
  • Neo profilkép
  • TÁVOL
  • Nagymester fórumozó
Igaz ember, kifejtenéd, hogy milyen előnye származik a multicégeknek az óraátállításból?
Mert pont, hogy hátránya származik pl. az energiacégeknek, mivel az óraátállítás miatt kevesebb energiát fogyasztunk, mert kevesebbet világítunk. Szóval az érvelésed egyelőre nem helytálló.

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 2 hete #238247

• Pepe
  • Pepe profilkép
A multicégek alatt ne az áramszolgáltatókra gondolj hanem a rengeteg gyárra.
Tudomásom szerint miattuk lett ez anno kitalálva, mivel jóval nagyobb mennyiséget fogyasztanak mint Te otthon.

Visszont, pont miattuk nincs már értelme az egésznek mivel:
-Három szak van szinte mindenhol. (ergo ugyan annyit használ mindegy mikor sötétedik)
-A legtöbb multinál nincs természetes fény, csak mesterséges (nappal is), hogy ne lásd milyen idő van kint és a munkádra koncentrálj ne arra, hogy milyen jó lenne most kint lenni.

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 2 hete #238248

• Neo
  • Neo profilkép
  • TÁVOL
  • Nagymester fórumozó
Azért a háztartások is elég sokat fogyasztanak áramban, nem csak a gyárak! Szóval ha már ott megspórolunk valamennyit, megéri. A gyárak és multik esetében lehet, hogy nincs értelme az óraátállításnak, de itt most nem is ez a lényeg, hanem az, hogy van, aki tud spórolni ezzel (pl. háztartások). Illetve a multiknál a gyárakban azért van mesterséges fény, hogy jól lásd, amin dolgozol, és nem amiatt, hogy ne lásd a kinti fényeket (ahogyan azt Te hibásan feltételezted).

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 1 hete #238250

• jujh
  • jujh profilkép
A gyárakban azért nincsenek ablakok, hogy az embereket elszigeteljék a külvilágtól. Egész nap ugyanolyan fényben vannak, a helyiségek fűtése is azonosra van állítva(kivéve ahol a gyártott termék mást kíván), egyszóval mindent egységesíteni, mindenki egyenruhában van, azonos munkaidővel csoportokra osztva a feladatok is megegyeznek, bemész reggel csinálod egész nap és este haza, robotokat csinálnak az emberekből. Nem az én elméletem a kommunizmussal és egyéb diktatúrákkal foglalkozó írások boncolgatják ezt a témát, hogy egy ilyen rendszerben a gyári munka az álom állás, és nem azért mert olyan hatékony vagy változatos. Szóval ha adhatok egy tanácsot, nem kötözködés céljából Neo vedd le a napszemcsit, mert nem látod tisztán a világot.

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 1 hete #238251

• s
  • s profilkép
De ezt a sok gzökérrel a parlamentben nem lehet felfogatni...

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 1 hete #238252

• Neo
  • Neo profilkép
  • TÁVOL
  • Nagymester fórumozó
Ablakokat nem azért nem tesznek, hogy robotokat csináljanak az emberekből, hanem azért, mert a fény csak úgy tudják mesterségesen szabályozni, ha nincs természetes fény. Meg még számos oka lehet ennek, de biztosan összefügg a hatékonysággal. Pl. a külső fények, és események elvonhatják a figyelmedet a munkáról, ami nagyobb esélyt ad a hibázásra. Ha valahol veszélyes gépekkel dolgoznak, ott elvárható a maximális biztonság. A teljesen mesterséges fénnyel lehet a láthatóságot a legjobban szinten tartani, és biztosítani, és nem vonja el a figyelmedet a munkáról. Én megértem, hogy ez szomorú, én sem dolgoznék szívesen egy gyárban, mert tényleg embertelen dolog. De ha egyszer ilyen körülmények között lehet a leggyorsabban, a legkevesebb hibalehetőséggel és a legbiztonságosabban gyártani valamit, akkor ez a megoldás.
A munkahely (gyár) hőmérsékletét pedig a munka törvénykönyve szabályozza. Az egyenruhára meg azért van szükség, mert az is hozzájárul a hatékonysághoz, mert ad egyfajta rendet / rendszert a munkavégzéshez.
Szóval ezek a dolgok csak egy célt szolgálnak: a profitot. Bizonyos dolgokat pedig a törvények határoznak meg.

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 1 hete #238253

• Mari
  • Mari profilkép
Ez mind igaz, de semmi köze az óraállításhoz.

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 1 hete #238254

• Roland
  • Roland profilkép
  • TÁVOL
  • Nagymester fórumozó
De van hozzá köze, mert azon kezdtek el vitatkozni itt az emberek, hogy van-e értelme az óraátállításnak, és vajon a gyárak spórolnak-e ezzel áramot, vagy sem.

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 1 hete #238275

• amy
  • amy profilkép
köszönöm szépen.

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 1 hete #238276

• Darázs
  • Darázs profilkép
  • TÁVOL
  • Profi fórumozó
amy beküldte:
köszönöm szépen.

Nincs mit! :)

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 1 hete #238285

• Herqles
  • Herqles profilkép
Már hogyne lenne előnye a kisembereknek is. Gondolj csak bele: Ha tegyük fel, minden este 11-kor lefekszel, akkor naplementétől lefekvésig hány órát világítasz a házban és hány órát megy a TV, PC...? Óraátállítás nélkül Májustól legkorábban 7-kor megy le a nap, azaz 4 órát villanyozol. Óraátállítással 8-kor megy le a nap, azaz 3 órát villanyozol. Ez 25% eltérés! Ugyanez június végén, 7:45, illetve átállítással 8:45, ami több mint 30% eltérés!

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 1 hete #238287

• Ramóna
  • Ramóna profilkép
  • TÁVOL
  • Nagymester fórumozó
  • Köszönetek: 1
Egyetértek, szerintem is rengeteg áramot megspórolunk ezzel. Nem véletlenül lett ez kitalálva. :)

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 1 hete #238291

• casper
  • casper profilkép
Sok agyon iskolázott ember aki azt mondja hogy haszon van belőle!
Aki nem délig alszik hanem hajnalba kel annak fel kell kapcsolnia a villanyt reggel! este viszont annyival később kapcsolunk villanyt mert később sötétedik.
lásd közvilágítás. reggel annyival tovább vannak bekapcsolva mint amennyivel később kapcsolják be este.

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 1 hete #238292

• casper
  • casper profilkép
igen spórolsz ha nem korán kelsz fel mert akkor nem kell kapcsolnod villanyt!!
igaz most kell ha délig alszol mert világosba ébredsz!
viszont átállítjuk majd az órát aztán 7kor még olyan sötét lesz mint most 6kor. tehát csak akkor spórolsz ha már világosba ébredsz mert este valóban később kapcsolsz villanyt!
de a legtöbb ember hajnalba kel fel így felkapcsolja a villanyt ha állítjuk az órát ha nem. tehát nem spórol semmit!

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 1 hete #238296

• lana
  • lana profilkép
Már bocs de amikor ezt kitalálták nem igazán használtak ennyi klimát az emberek meg számitógépet és az ehhez hasonló kütyüket. Tehát akkor mit sporolunk meg és mikor?????

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 1 hete #238297

• Neo
  • Neo profilkép
  • TÁVOL
  • Nagymester fórumozó
Casper!
A legtöbb ember nem hajnalban kel, hanem reggel 6-7 között, amikor nyári időszakban már bőven világos van.
Vannak, akik esti műszakban vannak, de sokkal kevesebben, mint akik nappali műszakban vannak.
Azt kell kiszámolni, hogy arányaiban megéri-e vagy sem. Ha kiátlagoljuk a megspórolt és az elpazarolt energiát, akkor kijönne, hogy valószínűleg megéri.

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 6 napja #238342

• zsibi
  • zsibi profilkép
Látom mennek az érvek és ellenérvek.Akkor adom a pontos választ! :)
Villamosmérnök hallgató vagyok,és energetikán el lett mesélve,hogy az óra állítás akkor jött be,amikor kezdődött az energia felhasználás robbanás.
Konkrétan az erőművek fix stabil kihasználtsága miatt vezették be,hogy télen,és nyáron,a nap munkaidős részében (8-16:00)egyenletesebb felhasználás legyen,valamint a gyárak és multik fogyasztása alapján határoztak így.Semmi köze a napsütéshez,hogy az emberek jobban érezzék magukat,meg több idejük legyen nyáron munka után,stb stb.Ez az energiapiac miatt lett bevezetve.
De mivel a 80-as évek vége felé az energia szektor jól kikompenzálta a nappal,éjszaka,nyár ,tél fogyasztását,paks is szépen beállt egy fix termelésre,így feleslegessé vált az óra állítás az energiaszektor szempontjából.De mivel be lett vezetve,úgy járt ez a dolog mint az útépítés alkalmával kinn felejtett sebességkorlátozó tábla.A rend helyre állt,de elfelejtették bevenni.
Hát ez a téma is így járt.Az energiaszektor helyre állt,azóta nagyot fejlődött,de a "sebesség korlátozó táblát" (óraállítás) kinn felejtették.
Azoknak van igaza,akik azt mondják,hogy sok fejes mondja,felesleges,és semmi értelem.(mivel nincs már rá szükség)
Egyébként azóta nagyban meg is változott az éves és napi fogyasztása az országoknak.
Szóval kérem én is azt mondom,hogy felesleges,és szerintem a nyáriban kéne maradni,hogy télen ne sötétben induljon vagy érjen haza az ember a munkából.
A magánszektor egyébként még mindig töredékét használja a napi fogyasztásnak mint a cégek.Szóval nem köthető a reggel és esti villanykapcsoláshoz.Ehhez a magánszektor az energiapiac terén elenyésző,nem mérték adó.
Szóval ha a közeljövőben ezt a rendeletet áthúzzák,nem az lesz a kérdés hogy mikor,hanem hogy melyik időszámítás javára.
Szép estét! :)

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 5 napja #238345

• Neo
  • Neo profilkép
  • TÁVOL
  • Nagymester fórumozó
Köszönjük a helyreigazítást zsibi!
Azt hiszem, sikerült meggyőznöd arról, hogy tényleg felesleges az óraátállítás. Én igazából a wikipédiáról szedtem az infókat, meg az érveket, de akkor ezek szerint az nem helytálló, ha megvizsgáljuk a kérdést műszaki szempontból. Nem tudom, hogy mikor fogják majd ezt eltörölni, de ha tényleg nincs értelme, akkor jobb lesz, meg megszüntetik az óraátállítást.

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 4 napja #238377

• 123
  • 123 profilkép
:ohmy:
Öregem, ennyi intelligens ember egy helyen!
Neonnal az élen...
:(

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 3 napja #238378

• Sztracsatella
  • Sztracsatella profilkép
  • TÁVOL
  • Nagymester fórumozó
123 beküldte:
:ohmy:
Öregem, ennyi intelligens ember egy helyen!
Neonnal az élen...
:(

egyetértek! nem tudom mit kell ezen ennyit okoskodni!!! :huh:
ha nem jó, akkor nem jó, és kész :woohoo:
Utolsó szerkesztés: 5 hónapja 3 napja Írta: Sztracsatella.

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 1 napja #238427

• Vagyis
  • Vagyis profilkép
Ha Neked is hajnali 3-kor kéne kelni, és este 10-kor kerülnél az ágyba, akkor biztos vagyok benne, hogy gondot okozna számodra is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :( :angry:

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 5 hónapja 1 napja #238428

• Neo
  • Neo profilkép
  • TÁVOL
  • Nagymester fórumozó
Vagyis!
Nem tudsz lefeküdni egy órával előbb? És akkor az az egy óra mínusz nem okozna gondot. Biztos meg tudod oldani valahogy... Vagy nem?

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 4 hónapja 4 hete #238475

• wiseguy
  • wiseguy profilkép
Amikor az átállítást kitalálták, akkor talán lehetett értelme. De mostanság már nincs. Elég körbenézni a világban, hogy hol alkalmazzák és mik a statisztikák. Nem szabad megfeledkezni arról, hogy amit nyerünk este a természetes fényen, azt reggel elveszítjük. Aztán, az átállítás miatt az ember teljesítőképessége jó pár hétig csökkent állapotban van, mire valamennyire megszokjuk-megszoktatjuk a testtel az időváltoztatást ( időzóna szindróma , mint a pilótáknál). Ezenkívül semmilyen statisztikai adat nincs a nyereségről. Szignifikáns erejű statisztikai adat nincs. Így az a véleményem, hogy teljesen felesleges szórakozni az időzónákkal egy mondvacsinált indokkal. S arról még nem szóltam, hogy mit nyerünk - mit veszítünk. Lássuk csak: nyerünk kb 5000MWh enetrgiát kb. Mennyi az értéke? 2 milliárd, 3 milliárd. Legyen akkor 5 milliárd a nyereség. Ebből megfinanszírozni a csökkent munkaképességet, a nyári menetrendeket mondjuk 1,5 milliárd közvetett és közvetlen kiadás. Maradkb 3,5 milliárd? A 18000 milliárdos költségvetési kiadáshoz képest? Röhejesen kevés. Ennyiért nem érdemes váltogatni. Inkább egy kis odafigyelés az energiafelhasználásban és nem 3,5 milliárdot takaríthatunk meg hanem ennek 5-10 szeresét is. Ennyi.

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 4 hónapja 4 hete #238476

• tekergő
  • tekergő profilkép
  • TÁVOL
  • Nagymester fórumozó
Jobbnál jobb ötletek! Én is arra szavazok, hogy ne legyen óraátállítás. Tényleg nincs sok értelme, inkább zavaró, mint hasznos.

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 4 hónapja 4 hete #238503

• tomi 6010
  • tomi 6010 profilkép
Neon!Neked kellene lenni az Ország vezetőjének,és akkor jobb lenne?

:

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 4 hónapja 4 hete #238504

• Neo
  • Neo profilkép
  • TÁVOL
  • Nagymester fórumozó
tomi 6010 beküldte:
Neon!Neked kellene lenni az Ország vezetőjének,és akkor jobb lenne?

:

Mire gondolsz konkrétan? Kérdezed vagy mondod?

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 4 hónapja 3 hete #238517

• Éljen aspórolás
  • Éljen aspórolás profilkép
Csak szimpla kérdés az egészhez...főleg NEO-hoz...

enegria spórolás?! Gratulálok....ön nyert egy vadi új ATOMREAKTOR

akkor mire is spórolsz?! hogy az unokád vagy a dédunokád majd sugárzás elleni gyógyszert szedjen...háát spóroljál rá!
a lakás költségek csökkennek, de a megélhetés még sem lesz jobb, és a gyógyszerek sem olcsóbbak... vajon miért?!
üdv

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 4 hónapja 3 hete #238519

• Fibo
  • Fibo profilkép
Rezsicsökkentés.
:D

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 4 hónapja 3 hete #238522

• kovács
  • kovács profilkép
  • TÁVOL
  • Nagymester fórumozó
  • Köszönetek: 1
Ja, a rezsicsökkentés majd biztos megoldja az óraátállítás okozta problémákat! :)

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 4 hónapja 3 hete #238552

• Zso
  • Zso profilkép
PL ha nem lenne ennyi felesleges rendőrlámpa,helyette körforgalmak,meg gyalogosforgalmat jelző napelemmel megtáplált sárga villogó lámpák!
Utolsó szerkesztés: 4 hónapja 3 hete Írta: Felel.hu.

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 4 hónapja 3 hete #238563

• Laczy
  • Laczy profilkép
Az egész óra átállítás csak azoknak okoz gondot akik műszakoznak.Miért nem vasárnapról hétfőra virradóan csinálják,hogy az állandó nappal dolgozók is élvezhessék eme műveletnek az előnyét.Vajon akkor mi lenne a vélemény?Csupán ennyi az észrevétel.

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 4 hónapja 3 hete #238564

• Kopasz
  • Kopasz profilkép
Csak olvassátok el! Felesleges vitatkozni. :)

hu.wikipedia.org/wiki/Ny%C3%A1ri_id%C5%9...C3%A1m%C3%ADt%C3%A1s

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 4 hónapja 3 hete #238565

• papa65
  • papa65 profilkép
Csodálkozom, hogy a napkeltét még nem szabályozták. A jó, öreg Napunk sajnos nem tud ehhez az óraállítgatáshoz igazodni, ő megy a megszokott útján, így aztán ha az ember okoskodik, akkor is akkor kel fel, amikor kell neki. Én valójában unom ezt az állítgatást, semmi értelme, mert ha sötét van, akkor lámpát gyújtok, és ennek semmi köze az óraállításhoz, mert ha sötét van, akkor sötét van óraállítás nélkül is.

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 4 hónapja 3 hete #238566

• Idren
  • Idren profilkép
Még egy ekkora csőlátású embert mint te....:D
Ilyennel sem sűrűn találkozom

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 4 hónapja 3 hete #238567

• XY
  • XY profilkép
Kinek jó ez, vagy kinek nem? Nem tudom. Egy biztos: nekem most nem. Ültem a számítógépem előtt és dolgoztam. Néztem az óráját, és arra gondoltam, hogy már késő van, jó lenne menni aludni, de hát annyira nem is késő, még csak 2 óra lesz, 1 perc múlva. Aztán amikor legközelebb a gép órájára pillantottam megint, akkor azt hittem meggyagyultam, vagy bealudtam a gép előtt úgy, hogy észre sem vettem. Mivel az óra már 3 óra 2 percet mutatott. Szóval csak úgy huss, eltűnt egy óra. Aztán eszembe jutott, ja lehet, hogy óra állítás van. Na így kerültem ide. Azért jó lett volna, ha az az eltűnt egy óra nálam marad. Hiányozni fog, mert bele volt kalkulálva a ma éjszakámba....

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 4 hónapja 3 hete #238584

• én
  • én profilkép
semmi értelme amit mondasz ha sötét van felkapcsolod mindegy hogy mennyit mutat az idö !!!!! ugy hogy semmit sem sporolsz !!!!!!!!!!!!!!!! érted???????????????

Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? 2 napja 21 órája #240449

• jin
  • jin profilkép
Egek! Mindenki vissza általános iskolába! Ti mégis mit tanultatok? A 80-as években hol lett volna már minden házban laptop, légkondi, stb. Régen hasznos volt az óraátállítás, hiszen az emberek sok idejüket a szabadban töltötték, így télen-nyáron megegyezett nagyjából a nap állása ugyan abban az időpontban. De ebben a haladó korszakban már nincs rá szükség. Van aki 3 műszakban dolgozik, az panaszkodjon, mert korom sötétben indul el, pirkadatkor ér haza? Felesleges! A mai világban 1 órával több vagy kevesebb villanyfogyasztás semmit sem jelent. Aki meg annyira spórolni akar, az ne legyen fent hajnalig a gép élőtt, hanem menjen aludni.
Oldalmegjelenítési idő: 0.434 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum  Protected by R Antispam
    • jin profilkép
    • Mikor lesz óraátállítás 2014-ben? (46 Hozzászólások)
    • Egek! Mindenki vissza általános iskolába! Ti mégis mit tanultatok? A 80-as években hol lett volna már minden házban laptop, légkondi, stb....
    • Beküldte jin
    • 2 napja 21 órája
    • Timi86 profilkép
    • meddig kell befizetni az szja-t? (2 Hozzászólások)
    • Kérdezd meg a könyvelődet, vagy ha nincs könyvelőd akkor a NAV honlapján is meg tudod nézni szerintem. Esetleg kérdezz meg egy könyvelő...
    • Beküldte Timi86
    • 1 hete 18 órája
    • Timi86 profilkép
    • mit eszik a fürge gyík? (2 Hozzászólások)
    • Pókokat, egyenesszárnyúakat, lepkéket és más ízeltlábúakat fogyaszt, de vízre is szüksége van. Kisállat eledel boltban biztosan kapsz...
    • Beküldte Timi86
    • 1 hete 19 órája
    • Elvis profilkép
    • fog3 (2 Hozzászólások)
    • Kérdezd meg a fogorvosodat.
    • Beküldte Elvis
    • 1 hete 19 órája
    • Elvis profilkép
    • hogy rajzoljunk baglyot? (2 Hozzászólások)
    • Válassz ki egy képet egy bagolyról, és próbáld meg lerajzolni. Ha nem lett olyan jó, nem baj, próbáld meg újra! Ha többször sikerült már...
    • Beküldte Elvis
    • 1 hete 19 órája
    • Elvis profilkép
    • milyen egy úriember? (2 Hozzászólások)
    • Mindenkivel udvarias, főleg az idősekkel és a nőkkel szemben. Szépen beszél, előzékeny és segítőkész.
    • Beküldte Elvis
    • 1 hete 19 órája
    • Elvis profilkép
    • Mi a ciklotron? (2 Hozzászólások)
    • Elektromosan töltött részecskék gyorsítására alkalmas berendezés.
    • Beküldte Elvis
    • 1 hete 19 órája
    • Elvis profilkép
    • Mi a ciklon? (2 Hozzászólások)
    • Gázok portalanítására, folyadékcseppektől (ködtől) való tisztítására és szilárd anyagok súly szerinti osztályozására szolgáló...
    • Beküldte Elvis
    • 1 hete 19 órája
    • Fáraó profilkép
    • Mi a cerusszit? (2 Hozzászólások)
    • Más néven ólomfehér, PbCO3 összetételű, színtelen vagy enyhén színezett, kitűnő ólomérc. Megőrölve fedőfestékként használják.
    • Beküldte Fáraó
    • 1 hete 19 órája
    • Körte profilkép
    • Mi az alpakka? (2 Hozzászólások)
    • Más néven újezüst vagy argentán, változó százalékos összetételű réz, nikkel és cink ötvözet. Korrózióálló, ezért evőeszközök,...
    • Beküldte Körte
    • 1 hete 19 órája
    • Körte profilkép
    • Mi a centrifuga? (2 Hozzászólások)
    • A vegyiparban, élelmiszeriparban, laboratóriumban használt munkagép, amely alkalmas folyadék-szilárd keverékek, illetve különböző...
    • Beküldte Körte
    • 1 hete 19 órája
    • Gitáros profilkép
    • miből áll a cement? (2 Hozzászólások)
    • Vasat, alumíniumot, kalciumot és szilíciumot tartalmazó vegyületek keveréke, legalábbis ezek a fő alkotóelemei.
    • Beküldte Gitáros
    • 1 hete 19 órája
    • Gitáros profilkép
    • Mi a cement? (2 Hozzászólások)
    • A legnagyobb mennyiségben használt építőipari kötőanyag. Összetételében több vasat, kalciumot, alumíniumot és szilíciumot tartalmazó...
    • Beküldte Gitáros
    • 1 hete 19 órája
    • Gitáros profilkép
    • Mi a bőrcserzés? (2 Hozzászólások)
    • A nyersbőröknek készbőrré való átalakítására szolgáló bőripari folyamat. A cserzésre használt természetes és mesterséges, szervetlen...
    • Beküldte Gitáros
    • 1 hete 19 órája
    • Gitáros profilkép
    • Mi a bóraxüveg? (2 Hozzászólások)
    • A hirtelen hőingadozásoknak, a magasabb hőmérsékletnek jól ellenálló üvegfajta. E tulajdonságáért pl. hőmérők készítésére...
    • Beküldte Gitáros
    • 1 hete 19 órája
    • Gitáros profilkép
    • mi a benzin? (2 Hozzászólások)
    • Jellegzetes szagú folyadék, amely 5-10 szénatomot tartalmazó telített- és aromás szénhidrogénekből áll. Jó oldószere zsíroknak,...
    • Beküldte Gitáros
    • 1 hete 19 órája
    • Medve profilkép
    • Mi a beton? (2 Hozzászólások)
    • Kötőanyag (rendszerint cement), víz, adalékanyagok (homok, kavics), esetleg kiegészítő anyagok keverékéből előállított mesterséges...
    • Beküldte Medve
    • 1 hete 20 órája
    • arina82 profilkép
    • Meddig áll el a parizer a hűtőben? (2 Hozzászólások)
    • 1-2 napig eláll, ha becsomagolod. De ha már kezd ilyen pirosasan elszíneződni, akkor már nem jó. Ilyenkor én már ki szoktam dobni. Illetve ha...
    • Beküldte arina82
    • 1 hete 1 napja

További témák »