Gyomorsav túltengésre mit ajánlanátok?

Gyomorsav túltengésre mit ajánlanátok? Reggelente nagyon sok gyomorsavam van, ég tőle a gyomrom. Hogyan lehet ezt enyhíteni?

Szia!

Ha gyógyszerre gondolsz, akkor Refluxon 20mg kapszula, ha természetes módon gondolod megoldani, akkor vacsira és reggel éhgyomorra korpás keksz.. Na meg étrendváltás, ecetes, citromos, savas ételeket 12 után ha nem fogyasztasz, akkor kevésbé jön elő a gyomorsavad, bár ez 95%-ban a refluxon betegség jele. Jobbulást!
üdv:Rita

Köszönöm a választ! Na most, én minden este megiszom 1-2 pohár száraz vörösbort, mivel az nagyon egészséges a keringési rendszerre nézve. Viszont, akkor lehet hogy ettől van savam?

Na az lehet! Egészséges, de nem lefekvés előtt közvetlen, s napi fél dl ami egészséges, szívbetegek a mai napig kapják a szanatóriumban is!

Lehet, hogy ettől van a savam. Inkább kevesebbet kellene innom nem?

Nem állok melletted nap mint nap, de a napi 1 liter az sok!

Nem írtam, hogy napi 1 liter! Ilyet nem írtam! Azt írtam, hogy 1-2 pohár naponta. Olvasd vissza!
1 pohár az 2 dl, mivel borospohárból iszom. Tehát az 1-2 pohár az 2-4 dl közötti mennyiséget jelent.

Neo
Neo
Ne igyál annyi bort, az nem egészséges!

Na végre, hogy más is kimondja ezt! Őseink szerint kismértékben gyógyszer, nagymértékben méreg! Na hogy kinek mekkora a pohara és mekkorának tatja, az már nézőpont kérdése!

Mértéktartóan kell inni! A mérték a vödör, a tartó meg az asztal!

húha ebből lyukas gyomor lesz

Jó! Megígérem, hogy visszafogom magam!

A pohár helyett a két stukkert vedd kezedbe, persze tár nélkül bocsiiiii

Ne haragudj, lehet, hogy én vagyok a műveletlen, de ezt a viccet nem értem sajnos.

a fotódat analizáltam

Ja most már értem!

Nagyon vicces vagy

vizet

Szódabikarbónával.

Igyál lefekvés előtt 1 pohár tejet, az megnyugtatja gyomrot, és szedj rennie-t gyomorsav ellen.

Köszi a tippet! A tejet még nem próbáltam, bár azóta már enyhültek a panaszok szerencsére.

Szólj hozzá, oszd meg a tudásod másokkal!

Kapcsolódó témák